Buurtcomité Ekkergem

Buurtcomité Ekkergem

13 februari 2023 | 20:00 – 21:30 | Buurtschuur, Elsa Guyssenspad 17, 9000 Gent

Hoe fijn zou het zijn als we in Ekkergem de fossiele energie stapsgewijs zouden kunnen vervangen door lokaal opgewekte en hernieuwbare energie? In een wijkwarmtenet van de 5de generatie is iedereen tegelijk producent en consument van lokale warmte en koude. Hoe werkt het?

Eline Himpe, onderzoeker UGent, ex-buurtbewoner, vertrekt bij de basis: de warmte- en koudevraag van een woning, en hoe je die verduurzaamt. Ze vertelt over de soorten warmtepompen, over individuele en collectieve verwarmings- en koelsystemen, over opslag van energie in BEO-velden en de voordelen van warmtenetten van de 5e generatie.

Bram Meersman, innovator Aquafin, buurtbewoner, weet hoeveel warmte er in de grote rioleringsbuizen in onze wijk aanwezig is. Hij vertelt hoe we samen die warmte kunnen gebruiken om de woningen en bedrijfsgebouwen in onze wijk te verwarmen.

Koen Vandekerckhove, buurtbewoner, vertelt over de installatie van een warmtepomp met BEO-veld als basisverwarming in een vakantiehuis.

Gevolgd door vragenronde, gesprek en brainstorming over de volgende stappen van onze themagroep.

Dit is een activiteit van themagroep ‘Energie in Ekkergem’. Toegang is gratis. Aanmelden is niet nodig.